Whitesand
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Whitesand

Škola za vještice i čarobnjake
 
Početna stranicaPortailPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Predavanja

Go down 
Autor/icaPoruka
Odin Elensar
prof.preobrazbe i skrbi, B
Odin Elensar


Broj postova : 130
Age : 31
Registration date : 28.02.2008

Predavanja Empty
PostajNaslov: Predavanja   Predavanja Icon_minitimened tra 06, 2008 3:51 pm

Zamolio bih da ovdje nitko ne posta osim mene

Kako ćete savladati preobrazbu??

[npr. U ONO ŠTO ŽELITE PREOBRAZITI (U OVOM SLUČAJU PERO) MORATE LUPITI ŠTAPIĆEM 3 PUTA TE GOVORITI "jedan, dva tri" pa zatim odmah izgovarate riječi "PLAVA BOJA, VELIKA KO GLAVA NOJA, OVO PERO PRETVORI U NALIVPERO",(ili neku drugu smišljenu čaroliju, samo pazite da vaša glava nebi završila u obliku nojeve lool ]

PRITOM ŠTAPIĆEM MORATE NAPRAVITI POLUKRUG OBRNUTI OD SMIJERA KAZALJKE NA SATU TE NAPRAVITI TRZAJ ODNOSNO "PROBOST ĆETE ZRAK" TE RUKU U KOJOJ NE DRŽITE ŠTAPIĆ MORATE DRŽATI RAVNO TJ. USPRAVNO ILI UKOČENO.

za neživo postoji predmetak ili određeni trzaj ruke.
zapamtite kako se zove predmetak za živo to je -LX a za neživo NLX
PRIMJER ŽIVO/NEŽIVO:
razlike između određenih stvari pri izvođenju čarolije (u ovom slučaju živo/neživo) mogu biti u predmetcima ili u nekom drugom pokretu (najčešće rukom u kojoj ne držite štapić) što je puno češće nego predmetci.

počet ćemo s neživim-PEROM, mene zanima reakcija pera na vaš pokušaj preobrazbe. prvi dio zadaće je sljedeći: promatranje pera dok ga pokušavate preobraziti, te reakcije na pokušaj preobrazbe.

kod ove zadaće nije bit napisati točan odgovor već pokušati sami smisliti riješenje (ma kakvo bilo), iako ne bude točno dobit ćete određene bodove zbog toga što ste pokušali.

idući put ćemo pero pokušati preobraziti u pribadaču.

zadaća uz onu gore:
ZADACI ZA DZ:
1. što mislite, zašto kada koristimo preobrazbu (prvi put) najčešće koristimo manje predmete?
2.pokušajte pretvoriti pero u bilo što, te napišite jeste li uspijeli (ukoliko niste napišite, po vašem mišljenju zašto niste uspijeli, a ako uspijete preobraziti pero napišite kako ste ga preobrazili odnosno čaroliju kojom ste ga preobrazili te kako ste držali ruke (napišite i u što ste ga preobrazili, jer može doć do ovoga " PLAVA BOJA VELIKA KO GLAVA NOJA, OVO PERO PRETVORI U NALIVPERO" nakon što ste rekli čaroliju pero se pretvori u KUPUS I SALATU a ne u nalivpero, a koliko znam spomenuli ste u čaroliji nalivpero a ne salatu, lol! )
3. kako se zovu predmetci za živo i neživo?
4. u kojem su vam položaju ruke (odnosno kakve pokrete radite), dok izvodite čaroliju.

Pozdrav,Lucas Black
[Vrh] Go down
Odin Elensar
prof.preobrazbe i skrbi, B
Odin Elensar


Broj postova : 130
Age : 31
Registration date : 28.02.2008

Predavanja Empty
PostajNaslov: Re: Predavanja   Predavanja Icon_minitimeuto tra 29, 2008 4:48 pm

Evo danas ću vam staviti mali ispit,ali koji nije za ocjenu nego samo za bodove.
Ovo sam uveo samo da regledamo koliko znate...
Pitanja

1.Sto mislite,zasto kada koristimo preobrazbu najčešće koristimo manje predmete?
2.Kako se označavaju predmeti za živo i neživo?
3.Kakve pokrete radite dok izvodite čarolije?
4.Smislite neku čaroliju.
5.Napisite kratak sastav o nečemu što vam se svidilo u ovim predavanjima.
Donosi bodove....Nemojte zaboravit,meni na PM!
Pozdrav,
Victor Belluchi di Santi
[Vrh] Go down
 
Predavanja
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Predavanja
» 1.predavanja

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Whitesand :: 4.kat :: Učionica preobrazbe-
Forum(o)Bir: